Aparat natychmiastowy

Fotografia natychmiastowa sprawia że na zdjęciu jest uchwycona chwila, którą możemy mieć od razu na papierze. Jest to bardzo fajna opcja, która podoba się praktycznie każdemu. Jak wiadomo, takie fotografie kojarzone są ze specjalnym urządzenia, nazywanymi jako aparat natychmiastowy. Takim urządzeniem jest np. Fujifilm Instax mini 9. Jest to na prawdę bardzo dobry sprzęt, który nie kosztuje wiele. Jest on najprostszy, ale idealnie wpisuje się w idee natychmiastowej fotografii. Zdjęcia odgrywają istotną rolę w naszym życiu, to właśnie dzięki nie możemy wspominać miniony czas. Instax mini 9 to na prawdę mały i poręczny aparat fotograficzny. To nie jest sprzęt taki jak każdy inny. On od razu wywołuje nam zdjęcie, które możemy sobie zatrzymać na pamiątkę. Jego cena oczywiście nie jest wysoka i wynosi około 300 zł.

Tani aparat natychmiastowy

Instax mini 9 aparat natychmiastowy ranking

Instax mini 9 to nowoczesny aparat natychmiastowy, dzięki któremu błyskawicznie można wykonać i wydrukować dane zdjęcie w formacie 62x46mm. Wyposażony jest oczywiście w lusterko do selfie, które ułatwia zrobienie idealnego zdjęcia, swojego portretu. Dzięki temu aparatowi można poczuć, co to znaczy chwytać chwilę. Fujifilm Instax mini 9 tak na prawdę jest bardzo prostym urządzeniem. Nie posiada nawet ekranu podglądu ani właściwie żadnych innych dodatkowych funkcji, niż w innych aparatach. Ta prostota, która jest w zwykłym kompakcie fotograficznym zwykle działająca na nie korzyści w tym przypadku jest zaletą. Sprawia ona że apart jest w stanie uchwycić idealnie nadający się do zapisania ulotne chwile. Mimo że cały sprzęt jest bardzo prosty zarówno w obsłudze jak i funkcjach które posiada da się nim zrobić na prawdę ciekawe fotografie. Wiadomo że nie jest to jakaś super jakość, niemniej jednak nie można wiele wymagać za sprzęt z niższej półki. Piękne fotografie można uzyskać znając technikę wykonywania zdjęć. Tak, robienie zdjęć też może być pewną formą sztuki, to nie jest takie łatwe jak może nam się wydawać. Praca fotografa jest oparta nie tylko na dobrym sprzęcie, ale przede wszystkim na sprawdzonych technikach. Robienie zdjęć czasem może być bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. To prawda że dobry sprzęt jest ważny, ale nie najważniejszy i należy o tym pamiętać. Na rynku w tych czasach oczywiście można znaleźć mnóstwo różnych aparatów fotograficznych, niemniej jednak jaki kupimy zależy w dużej mierze od naszego budżetu. Kiedy jest niski warto wybrać proste rozwiązanie jakim jest Fujifilm Instax mini 9. Aparat ten sam w sobie nie jest zły. Wykonuje fotografie w rozdzielczości 1920×1920 pikseli i w takiej są zapisywane na karcie pamięci mikro-SD. Drukowane są natomiast na papierze Instax o rozmiarze 86x72mm. Mimo wszystkich wad jakie posiada to i tak warto w niego zainwestować. Dlaczego? Sama kwota tego sprzętu zachęca do zakupu. Profesjonalne aparaty kosztują kila tysięcy złotych. Drugim powodem jest ekonomia. Fotografia natychmiastowa zyska popularność już wiele lat temu za sprawą unikalności pojedynczych zdjęć. Dla osób, które chcą zacząć przygodę z fotografią natychmiastową idealnie nada się wyżej wymieniony i opisany aparat Fujifilm Instax mini 9.

Zalety

Dobry stosunek jakości do ceny

W sam raz na początek

Cena

Lusterko do selfie

Wady

Proste narzędzie bez ciekawych funkcjonalności

Kup teraz Instax mini 9

Aparat natychmiastowy ranking

aparat natychmiastowy ranking

Inny, ciut lepszy aparat natychmiastowy to np. Fujifilm Instax SQ6. Sprawuje się bardzo dobrze zarówno na najprostszym poziomie, jak i na wysokim. Jego cena trochę różni się od jego poprzednika. Wynosi ona około 500 zł. Nie jest to oczywiście wysoka cena, niemniej jednak już trochę wyższa. Jak wiadomo, wraz z ceną wzrasta jakość oraz funkcjonalność aparatu. Ten sprzęt łączy ze sobą korpus podobny do SQ10, a co za tym idzie akceptuje papier Instax Square, z możliwościami z modelu Instax mini 9. Fajnym dodatkiem są nasadki barwne na palnik lampy błyskowej, które zmieniają tonację kolorystyczne. Jak wiadomo, Fujifilm Instax SQ6 jest droższy o 200 zł niż Fujifilm Instax mini 9, więc biorąc cenę pod uwagę jest to wybór mniej atrakcyjny. Chociaż ten pierwszy aparat ma dużą zaletę w postaci kwadratowego formatu zdjęć. Osoby, które są w stanie zaakceptować tą różnicę w ceni to sugerujemy, aby zapłaciły więcej i miały dobry sprzęt na długie lata. Oba wyżej wymienione aparaty do zdjęć natychmiastowych są na podobny poziomie jakościowym. Jednakże nieco różni ich cena, która nie jest jakaś bardzo zróżnicowana. Jak wiadomo, dobry aparat musi kosztować, dlatego też nie zawsze warto się sugerować ceną. Oczywiście tańszy sprzęt nie oznacza że jest gorszy, chociaż czasami się tak zdarza. Tak na prawdę w modelu Fujifilm Instax SQ6 te 200 złotych dopłaca się za te kwadratowe zdjęcia takie jak z Instagramu. Więc jeśli nie są Ci one potrzebne to po co przepłacać. Jak wiadomo, na rynku jest o wiele więcej modeli instaxów i różnią się one tylko funkcjami jakie posiadają, ale zdjęcia wykonują bardzo podobne. Ile zapłacimy za nasz Instax zależy tylko od nas samych.

Zalety

Kwadratowe zdjęcia

Tryb autoportretu

Możliwość podejrzenia i edycji kadru przed wydrukowaniem

Wady

Cena

Kup teraz Fujifilm Instax SQ6

Jaki kupić aparat natychmiastowy?

Możemy kupić go już za kilkaset złotych, a możemy wydać na niego nawet tysiąc. Ale czy warto w tym przypadku przepłacać? Przed zakupem warto się zastanowić do czego będzie nam potrzebny ten aparat. Jeśli chodzi i profesjonalne sesje to niestety będzie trzeba trochę dopłacić. Wymóg estetyczny jest tutaj niezwykle ważny. W sklepie możemy kupić instax mini 70 i 90, a także wide 300.

Dopłacenie do instaxa powoduje na pewno lepszą jakość wykonywanych zdjęć oraz dodatkowe wbudowane funkcje, ułatwiające robienie zdjęć. Aparat natychmiastowy jest przeznaczona dla każdego, kto lubi uchwycić chwilę. Aparat instax różni się tym od pozostałych że od razu drukuje nam zdjęcie na papierze. Jest to bardzo fajna opcja, która cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród nastolatków. Takie fotografie są zazwyczaj pamiątką minionych wydarzeń, które można zachować w albumie ze zdjęciami. Zdjęcia natychmiastowe są także świetnym pomysłem na udekorowanie przestrzeni w pokoju czy salonie. Można się nimi bawić i z pewnością każdy doceni tą cechę. Instax to niezawodny aparat do wykonywania natychmiastowych zdjęć. Natomiast model jaki wybierzemy zależy głównie od naszych wymagań oraz doświadczenia i budżetu. 

Polecamy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij nasz tekst:
Pomogliśmy w zakupie? Prosimy o udostępnienie, w ten sposób, możemy się dalej rozwijać! Dzięki!!