Klawiatura mechaniczna

Jak wiadomo, klawiatura mechaniczna do gier powinna być przede wszystkim świetnie wykonana oraz wygodna, aby gracz mógł dobrze na niej funkcjonować. Znalezienie takiej klawiatury nie zawsze jest łatwe. Tutaj trzeba pamiętać o tym że dobra klawiatura może sporo kosztować. Oczywiście te tańsze nie są takie najgorsze, niemniej jednak nie można od nich wszystkiego wymagać. Jedną i chyba najgorszą z wad tanich klawiatur jest szybkie zepsucie. Tak! To prawda że niedrogi sprzęt może się szybko zepsuć. Mniej więcej odpowiednią stawką jak na klawiaturę mechaniczną jest około 200 zł. Cena ta nie jest bardzo wygórowana i powinna odpowiadać każdemu graczowi.

Tania klawiatura mechaniczna

SPC-Gear-GK530-Tournament-Kailh-Red-RGB-1

Obecnie na rynku można kupić klawiaturę SPC Gear GK-530, która mieści się w tej cenie. Klawiatura ta posiada 87 przycisków, punktowe podświetlenie RGB, przełączniki Kailh a programowalne makra czynią z niej idealny wybór nie tylko dla graczy domowych, ale i również turniejowych. Obecnie klawiatura ta cieszy się ogromną popularnością i niezawodnością. Sprawdza się przy każdej grze. Klawiatura mechaniczna SPC Gear GK-530  została stworzona głównie z myślą o graczach, którzy cenią sobie wygodę, ale przede wszystkim kompaktowy rozmiar oraz proste kształty. Klawiatura mimo że jest niewielka, to i tak doskonale spełnia swoje zadanie. Jest praktyczna i zajmuje mało miejsca. Warto pamiętać o tym że sprawdzi się zarówno w domu jak i na turniejach.

Każdy kto pierwszy raz miał do czynienia z tą klawiaturą musi przyznać że urządzenie nie zdradza, że mamy do czynienia z klawiaturą do 200 zł. Jej producent zadbał o niemalże każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, tak aby klawiatura była niezawodnym urządzeniem dla każdego gracza. Klawiatura SPC Gear GK-530 nie obiega od modeli nawet dwa razy droższych pod względem wykonania. Jest prawie tak samo dobra jak znacznie droższe klawiatury. Jak wiadomo, w mechanicznej klawiaturze są ważne nie tylko spasowane elementy, ale przede wszystkim przełączniki.

Jest to jeden z dość ważnych aspektów, ponieważ mało która klawiatura posiada tak doskonałe i oryginalne przełączniki Kailh.   Klawiatura ta jest doskonała i szukanie w niej wad jest po prostu zbyteczne. Jak na cenę 200 zł jest idealna. Można ją oczywiście kupić w różnych sklepach Internetowych z urządzeniami elektronicznymi. Wybór tej klawiatury jest na prawdę dobrym rozwiązaniem, nie tylko dla osób korzystających z komputera, ale i również dla graczy. Klawiatura ta z pewnością żadnego gracza nie zawiedzie. 

Zalety

Bardzo dobra jakość wykonania

Świetne przełączniki

Cena

Podświetlenie RGB

Wady

Dosyć ubogie wyposażenie

Kup teraz SPC Gear GK 530

Klawiatura mechaniczna dla graczy

mechaniczna klawiatura dla graczy

Inną również tanią klawiaturą mechaniczną jest Gigabyte Force K81. Idealnie nadaję się ona dla osób, które na swoim stanowisku wolą konstrukcje pełnowymiarowe. Klawiaturę tą można kupić również do 200 zł, tak jak tą wyżej wymienioną. Jednakże ten model spełnia trochę inne wymagania. Jak na ten moment to jest jedna z najlepszych klawiatur. Jej bardzo wysoka jakość wykonania oraz dopracowany każdy szczegół z pewnością zadowoli każdego użytkownika. Warto zwrócić uwagę na wymiary klawiatury, ponieważ jest ona bardzo kompaktowa. Jedną z najlepszych cech tej klawiatury mechanicznej są przełączniki. Jest to druga konstrukcja w naszym zestawieniu, którą wyposażono w przełączniki Kailh. Są one bardziej uniwersalne a płynność ich działania jest wprost idealna, nawet lepsza niż w droższych modelach tego sprzętu. Nie można też zapomnieć o rewelacyjnie działającej funkcji anty-ghosting. Gigabyte Force K81 to jedna z nielicznych klawiatur ze wsparciem pełnego NKRO. Oznacza to, że bez żadnych przeszkód wciśniemy nawet kilkadziesiąt klawiszy na raz, mając pewność że ich aktywacja zostanie poprawnie zarejestrowana. Jak wiadomo, najgorszą z wad tanich klawiatur mechanicznych jest słaba funkcjonalność oraz brak oprogramowania. Nie warto kupować taniego sprzętu, choćby przez wyżej wymienione wady. Na prawdę warto trochę dołożyć i kupić coś dobrego, z czego będziemy na prawdę zadowoleni. Myślę że cena 200 zł dla osób, które cenią sobie precyzję i wygodę nie jest ceną wygórowaną. Warto czasem zainwestować więcej i cieszyć się niezawodnością danego sprzętu. Mimo że klawiatura to niby prosty sprzęt, ale na prawdę może sprawić że dzięki niej gra będzie rewelacyjna oraz przynosząca zwycięstwo. 

Zalety

Dobra cena

Proste i przejrzyste oprogramowanie

Metalowy blackpate

Wady

Trochę głośna

Brak podstawki pod nadgarstki

Kup teraz Gigabyte Force K81

Klawiatura mechaniczna do 200 zł

Modecom Volcano Gamer

Jeszcze inną odsłoną tanich klawiatur mechanicznych dla graczy do 200 zł jest Modecom Volcano Gamer. Tak jak poprzednie wyżej wymienione klawiatury idealnie nadaje się zarówno dla graczy jak i dla domowego użytku. Dzięki niej można cieszyć się przyjemną oraz wygodną grą, nawet na turniejach. Jak wiadomo, spisze się ona nawet w najtrudniejszych warunkach. Posiada mnóstwo zalet, a znaczących wad jeszcze nikt nie wykrył. Jest to profesjonalna klawiatura mechaniczna, która pozwoli każdemu graczowi na przeprowadzenie najbardziej spekulacyjnych misji oczywiście w świecie gier. Jest to urządzenie wyposażone w znakomite podzespoły, dzięki którym można mieć pewność że klawiatura nie zawiedzie swoje użytkownika w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Każdy klawisz znajdujący się w klawiaturze Modecom Volcano Gamer jest oddzielony konstrukcją, której najważniejszym elementem jest zaawansowany przełącznik mechaniczny z szybkim czasem aktywacji. Klawiaturami godnymi uwagi do 200 zł są także Tracer Gamezone Radiant, Modecom Volcano Hammer, Genesis RX75 oraz Modecom Volcano Lanparty.

Zalety

Dobra jakość wykonania

Anti-ghosting

Cena

Podświetlenie RGB

Wady

Brak przycisków dodatkowych

Kup teraz Modecom Volcano Gamer

Najlepsza klawiatura mechaniczna

Jak wiadomo, na rynku w dzisiejszych czasach trudno jest wybrać jakieś urządzenie ze względu na dużą ilość produktów. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz kwestie związane z ergonomią, czyli waga, wyprofilowanie oraz inne detale, które bezpośrednio wpływają na komfort gry. Innym dość istotnym elementem jest rodzaj przełączników oraz ich praca. Wiadomo że jest to najistotniejszy aspekt każdej klawiatury mechanicznej. od niego w dużej mierze zależy komfort użytkowania sprzętu. Funkcjonalność programowa też jest bardzo istotna i należy o niej bez zwątpienia pamiętać. Jak wiadomo, tanie klawiatury znacznie różnią się od tych droższych. Nie tylko brakiem funkcjonalności oraz wygody, ale przede wszystkim słabym wykonaniem. Oczywiście nie zawsze tanie urządzenia są gorsze, ale przeważnie tak jest.  Mamy nadzieję, że nasz ranking klawiatur mechanicznych pomógł podczas dokonania zakupu.

Polecamy:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij nasz tekst:
Pomogliśmy w zakupie? Prosimy o udostępnienie, w ten sposób, możemy się dalej rozwijać! Dzięki!!